طنز عدد بده

مه 12, 2008 at 3:40 ب.ظ. بیان دیدگاه

عدد بده!
من شخصا اعتقاد دارم كه «بتركه چشم حسود!» اما بعضي از برادران و خواهران شاغل و به خصوص شاغل در رده هايي مديريتي دولت معتقدند كه «لال نشي بگو ماشاالله»!

در همين راستا اخيرا فعاليت هاي چشمگيري در سازمان تربيت بدني آغاز شده است كه به رسيدن به قله هاي افتخار در المپيك پكن مرتبط است؛ منتها به شيوه دولت مهرورز و خردورز نهم. در اين شيوه كافي ست به جاي هرگونه فعاليتي صرفا با عددها كنار آمد.

به عنوان مثال سازمان تربيت بدني اعلام كرد كه ايران امسال 49 سهميه در رقابت هاي المپيك بدست آورده است كه به طريق مرسوم اين عدد در طول سالهاي اخير بي سابقه است، و در هيچكدام از دولت هاي اصلاحات و سازندگي به چنين سهميه اي نرسيده بوديم. اما نحوه بدست آوردن اين عدد از قرار معلوم بي سابقه تر بوده است. مثلا سهميه بسكتبال ايران به جاي اينكه يكي حساب شود، به تعداد بازيكنان يعني 12 سهميه محسوب شده است! بنابراين بتركه چشم حسود، لال نشي بگو ماشالله!

كمك تهران به لبنان
يك ماشالله به علي آبادي گفتيم، جا دارد يك «اي ولله» هم به چمران بگوييم.
بر طبق اعلام رسمي معاون عمراني وزارت آموزش و پرورش ، تاكنون حكم تخليه 90 مدرسه استيجاري در تهران به علت عدم توان پرداخت اجاره بهاي آنها از سوي دولت صادر شده است و به اين ترتيب 18 هزار دانش آموز تهراني در معرض آوارگي درسي هستند.

خب حالا ممكن است بگوييد كه اين خبر چه ربطي به مهندس چمران، رئيس شوراي شهر تهران دارد؟ من هم مي گويم مثل خيلي چيزهاي ديگر ربطش به همان بي ربطي اش است!

اندكي پس از سفر رئيس شوراي شهر تهران به لبنان و رايزني با مقامات لبناني، شوراي شهر تهران، شهرداري پايتخت را موظف كرد كه سه ميليارد تومان براي بازسازي لبنان هزينه كند.

متاسفانه چون در اين مورد هيچ چيزي به ذهنم نمي رسد، خبرنگار زيرگذر فرارو را فرستاديم كه در اين باره مصاحبه اي خيالي با رئيس شوراي شهر تهران ترتيب داده است كه مي خوانيد:

ما: آقاي مهندس، لطفا درباره مصوبه اخير شوراي شهر تهران در مورد كمك به بازسازي لبنان توضيح دهيد. 

ايشان: به نام خدا. در مورد اين مصوبه ، همانطور كه همگان آگاه هستيد و ما هم بارها تاكيد كرده ايم و در حقيقت نكته چندان جديدي هم نيست اين است كه مردم ولايي و هميشه در صحنه تهران بزرگ كه الحمدلله در نماز جمعه هم شركت مي كنند. بنده خاطرم هستند يك زماني در خدمت برادر بزرگوارم شهيد…

ما:بله………. خداوند بر علو درجات برادر شهيد تان بيفزايد …….اما سوال من اين است كه آيا واقعا شوراي شهر تهران حق دارد كه از پول تهراني ها به لبنان كمك كند؟

ايشان: قطعا همين طور است . مساله اساسي جهان اسلام همين است . واقعا مساله مهمي است .

ما: مساله اساسي جهان اسلام ارتباطش با سه ميليارد تومان پول شهروندان تهراني چيست؟

ايشان: خيلي… خاطرم هست يك بار اخوي شهيدم داشتيم در لبنان مي رفتيم. ايشان يك كودكي را كنار جاده ديدند و خيلي متاثر شدند.

ما: خداوند نور به قبر ايشان ببارد.ولي مي خواستم بپرسم آيا مردم تهران به شما نمايندگي در امور لبنان و جهان اسلام را هم داده اند يا خير؟

ايشان: من از مردم شريف تهران تشكر مي كنم.

ما: آيا خبر داشتيد كه نود مدرسه استيجاري به زودي در تهران تخليه مي شود؟

ايشان : خب به ما چه ربطي دارد؟

ما: آيا شوراي شهر تهران نمي تواند در اين باره با وزارت آموزش و پرورش همكاري كند؟
ايشان: مثل اينكه شما سواد نداري آقا جان ………ما اسممان شوراي شهر است نه آموزش و پرورش . ما اگر پول بي زبان مردم تهران را خرج اين كارها كنيم فردا جواب مردم و خدا را چه بدهيم؟استغفرالله ربي و اتوب اليه .

ما: خب همان جوابي را بدهيد كه در مورد كمك به لبنان داديد.

ايشان: اولا لبنان مساله اصلي جهان اسلام است اما آموزش و پرورش تهران مساله اصلي جهان اسلام نيست.
ثانيا مقامات لبناني بنده را رسما به آنجا دعوت كردند شام و فالوده با هم خورديم اما با وزير آموزش و پرورش دوغ هم نخورديم . ثالثا بنده خاطرات بسيار زيادي از برادر بزرگوارم در لبنان دارم كه تا به حال پانصد بار از تلويزيون گفته ام اما يك دانه خاطره هم از وزارت آموزش و پرورش ندارم.
رابعا زياد حرف مي زني آقا جان…آهاي يكي بيايد اين را بيندازد بيرون.

وزارت كيهان
داستان معروف هست كه حكايت مي كند شيري هر روز به حيوانات جنگل حمله مي كرد، ده تا را مي دريد و يكي را مي خورد. بعد از مدتي حيوانات جنگل كه ديدند اين طوري تلفاتشان خيلي بالاتر از ميزان خوراك واقعي شير است، با شير قرار گذاشتند كه از جايش جم نخود اما در عوض هر روز يكي از حيوانات جنگل با پاي خودش برود خوراك جناب شير شود.

با الهام از همين داستان من توصيه مي كنم يك وزارتخانه جديد براي سرگرمي برادر حسين شريعتمداري تاسيس و سهميه «كيهاني كردن» خلايق براي ايشان كاملا تامين شود تا بلكه مدير موسسه كيهان دست از سر بقيه بردارد و با اين ميزان تلفات بالا (كه قطعا بسيار بيشتر از ميزان بقاي مدير روزنامه كيهان است!) به فعاليت ادامه ندهد. اين طوري به نفع خود برادر حسين هم هست، چون در صورت ادامه روند فعلي، بعد از چند سال ديگر آدم افشا نشده و خلع لباس نشده و زندان نرفته و بي آبرو نشده ي چنداني باقي نمي ماند كه ايشان كيهاني اش كند و آن موقع ديگر برادر حسين و كيهانش به چه دردي مي خورد؟

مثلا در همين روزهاي اخير:
• شريعتمداري با بكاربردن الفاظ بي سابقه اي چون «بستر فريب» و «نظرات غير فقهي و غير اسلامي» يك مرجع شيعه ( آيت الله صانعي) را مورد عتاب قرارداد.
• شريعتمداري آيت الله صانعي و حجت الاسلام خاتمي را به تحريف آشكار نظرات امام متهم ساخت.
• شريعتمداري از سوي موسسه تنظيم و نشر آثار امام به تحريف انديشه هاي ايشان متهم شد!
• انتشار خبري در روزنامه شريتعمداري يك نمايشگاه آثار هنري را به تعطيلي كشاند.
• شريعتمداري در پاسخ بلند بالايي براي هفته نامه شهروند امروز ، به خاطر مقاله اي كه يك نفر ديگر نوشته بود، محمد قوچاني و ساير اصلاح طلبان را مورد عتاب و تهديد قرارداد و ضمنا شعر امين پور را هم به سهراب سپهري منتسب كرد.

گذشته از اينها از آنجايي كه از ابتداي تشكيل دولت نهم، روند تعيين و ارسال عاليرتبه فرهنگي از موسسه كيهان شدت گرفته و شريعتمداري چند ساليست در حال توليد انبوه مدير فرهنگي براي دولت نهم است، با تشكيل وزارت كيهان اين انتقال ها بين الوزارتخانه اي(!) خواهد شد و دهان معترضان كه مدعي اند دبير سرويس ها و خبرنگارها و حتي خدمه روزنامه كيهان، تا به حال چند پست مديريتي با حال در وزارت فرهنگ و ارشاد عوض كرده اند؛ بسته مي شود.

پل هوايي
وزارت ارشاد اعلام كرده كه در حال تدوين قانون مطبوعات جديدي است كه تا پايان امسال ارائه مي شود. من پيشنهاد مي كنم زياد وقت روي تدوين اين قانون نگذارند و با يك اصل، سروته آن را به بهترين نحو جمع كنند. آن اصل اين است: 

———-همه برابرند اما بعضي ها برابرترند! ————–

Advertisements

Entry filed under: دسته‌بندی نشده.

۱۰ ايده براي دكوراسيون منزل چگونه به عزيز افسرده‌مان كمك كنيم؟

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Blog Stats

  • 18,778 hits

بیشترین کلیک شده‌ها

دیدگاه‌های اخیر


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: