احمدی نژاد: قدرت خريد مردم افزايش يافته است

مه 16, 2008 at 5:52 ق.ظ. بیان دیدگاه

رئيس‌جمهور تاكيد كرد: اگر با حاكميت الهي همراه شويم، مشكلات حل مي‌شود، اما ذات بد بعضي از آدم‌ها شر درست مي‌كند. اين حرف‌ها با هم منافات ندارد.محمود احمدي‌نژاد روز گذشته در اولين نشست خبري‌اش در سال 87 كه در نهاد رياست‌جمهوري برگزار شد…
با پرسشي در اين خصوص مواجه شد كه اظهارات اخير او در مشهد و انتساب مديريت دولت به امام زمان(عج) به بروز انتقادهايي منجر شده است و او چه پاسخي به اين انتقادها دارد؟ وي گفت: صحبت من در مشهد روشن بود. حاكميت و مديريت كلي جهان برعهده خداست كه به اذن خدا به دست ولي خدا انجام مي‌شود. برنج گران مي‌شود، امام زمان زير سوال مي‌رود؟ اين حرف‌ها نفي حاكميت خدا نيست. احمدي‌نژاد خاطر نشان كرد: اگر حاكميت خليفه‌الهي را نفي كنيم، در واقع حاكميت الهي را نفي كرده‌ايم.
رئيس‌جمهور از رقباي سياسي خود خواست كه اعتقادات را وارد بازي‌هاي سياسي نكنند و افزود: من يك بحث علمي كردم، دعوا نداريم و مسخره كردن هم درست نيست.
رئيس‌جمهور با بيان اينكه دولت به كار علمي و تخصصي براي حل مشكلات مشغول است، گفت: اينكه امدادهاي امام عصر (عج) را انكار كنيم، بسيار بد است و من در اين خصوص آقايان را انذار مي‌دهم. حتي بعضي‌ها در مورد ظهور امام زمان(عج) سخن گفتند كه ايشان تا 100 سال ديگر هم ظهور نمي‌كنند. اين خيلي حرف زشتي است، شما چكاره‌ايد كه پيش‌بيني مي‌كنيد؟ دعوت به امام زمان، دعوت به عدالت است.احمدي‌نژاد خاطر نشان كرد: پنبه اومانيسم، ليبراليسم زده شده چون ته آن غارت ثروت ملت‌ها و كشتار كودكان فلسطيني بود.
رئيس‌جمهور در بخش ابتدايي مصاحبه مطبوعاتي‌اش به مشكلات فراروي جهان اشاره كرد و با فراوان خواندن آنها گفت: مناسبات بعد از جنگ دوم جهاني قادر نيستند مسائل امروز جهان را حل‌وفصل كنند.احمدي‌نژاد در همين رابطه با اشاره به رنج عميق ملت فلسطين كه در طي 60 سال گذشته بر آنها تحميل شده است، اظهار كرد: همين شرايط در عراق و برخي نقاط ديگر نيز حكم فرماست، زيرا مناسبات سياسي عالم بر پايه زورگويي قدرت‌هاي مسلط بنا شده است.
وي همچنين تاكيد كرد: اخبار منتشر شده درباره مسائل اقتصادي جهان نيز ناخوشايند هستند. در بخش فرهنگي نيز چنين شرايطي وجود دارد.

نزديك شدن به پايان اسرائيل
رئيس‌جمهور بخش ديگري از اين نشست خبري را به موضوع تاسيس رژيم جعلي اسرائيل اختصاص داد و گفت: امروز برخي به خيال خود مي‌خواهند در فلسطين اشغالي جشن تولد بگيرند و تصور مي‌كنند اين امر موجب تقويت رژيم مضمحل صهيونيستي است، در حالي كه به ‌عكس، همه دنيا خواهد فهميد نفس برقراري اين مراسم نشاندهنده ضعف، عقب‌افتادگي و نشاندهنده اضمحلال اين رژيم و مناسبات آن است.
وي با تاكيد بر اينكه «امروز مساله فلسطين به مساله‌اي براي تمام جامعه بشري و انساني تبديل شده است»، به كشورهاي اروپايي توصيه كرد از حمايت رژيم صهيونيستي دست بردارند و ادامه داد: همه ملت‌ها حتي ملت‌هاي اروپايي امروز متضرر هستند. شما ببينيد در اروپا بسياري از كشورها فاقد استقلال سياسي‌اند و قادر نيستند خارج از ضوابط تنظيم شده توسط صهيونيسم جهاني در برابر مسائل جهان موضع‌گيري كنند و رسما مي‌گويند صهيونيست‌ها ما را تحت فشار قرار مي‌دهند و بايد سالانه به آن باج و خراج بپردازند.
احمدي‌نژاد سپس با اشاره به وخامت اوضاع انساني در سرزمين فلسطين گفت: من از سازمان ملل، دبيركل و رئيس شوراي امنيت سوال دارم كه چرا در مقابل اين زورگويي‌ها و محاصره سنگين مردم غزه از نظر آب، سوخت و انرژي سكوت كرده‌اند.احمدي‌نژاد سپس با اشاره به عمليات تروريستي اخير در شيراز افزود: رژيم صهيونيستي و مسوولان آمريكايي و بعضي از عناصر انگليسي اعلام كردند كه ما مي‌خواهيم مقامات و مسوولان ايران را ترور كنيم و انجام ترور در ايران را اعلام كردند. در فاصله كوتاهي اين جنايت ناجوانمردانه در شيراز اتفاق افتاد.

گراني؛ اولين سوال
پس از اين مقدمه، رئيس‌جمهور به خبرنگاران مهلت طرح سوالاتشان را داد. اولين سوال مربوط به معضل گراني به ويژه براي اقشار آسيب‌پذير و تدبير دولت براي مهار آن بود. احمدي‌نژاد در اين رابطه به بازنشستگان و كارمندان وعده داد: ان شاءالله افزايش خوبي در حقوق كارمندان و بازنشستگان خواهيم داشت. اگر چه ما در بودجه سال جاري مشكلاتي داشته‌ايم و منابع كافي به دولت اختصاص داده نشد. اين افزايش حقوق، پلكاني است.
رئيس‌جمهور با تاكيد بر اينكه «سياست‌هاي دولت در بخش مسكن به زودي اعلام خواهد شد»، خبر داد: شخصا تصميم گرفته‌ام مستقيم در بخش مسكن وارد شوم.او همچنين با اشاره به گراني‌ها در بخش مواد غذايي اظهار داشت: در سطح جهاني شاهد جهشي بي‌سابقه در قيمت‌ها هستيم.
با اين حال دولت پيش‌بيني‌هاي لازم را از قبل انجام داده است و آن‌را در بخش ميوه و مركبات شاهد بوديد. در بخشي از مواد غذايي شاهد جهش هستيم. به خصوص در چند روز قبل در موضوع برنج اتفاقاتي افتاد. اين از بخش‌هايي است كه حتما بايد واردات داشته باشيم و اين واردات بر قيمت ما اثر دارد.
وي سپس افزايش قيمت اقلام خوراك دامي را ناشي از تخصيص ندادن منابع لازم از سوي مجلس دانست و افزود: 4، 5 ماه قبل دولت لايحه‌اي را به مجلس تقديم كرد تا منابعي را براي ذخيره‌سازي در اختيار داشته باشد اما آن منابع به دولت اختصاص داده نشد. با اين حال دولت تدابيري را انديشيده است و مطمئن باشيد به فضل الهي بازار ما بسيار معتدل‌تر و بهتر از كشورهاي همجوار و ساير كشورهاي جهان مديريت خواهد شد.
احمدي‌نژاد همچنين اعلام كرد: ان‌شاءالله مشروح طرح دولت براي تحول اقتصادي در هفته اول تيرماه بيان مي‌شود.

مافيا چه شد؟
احمدي‌نژاد در بخش ديگري از مصاحبه‌اش با اين سوال مواجه شد: «اعلام كرده بوديد مافياي اقتصادي در سازمان ثبت وجود دارد اما سازمان بازرسي كل كشور اعلام كرد كه اين موضوع منتفي است. چه پاسخي داريد»؟ وي گفت: من هيچگاه نگفتم كه در سازمان بازرسي يا سازمان ثبت، عرض كردم مافياي زمين‌خواري. يك مورد آن در كنار تهران بيش از 1700 هكتار زمين است كه يك فردي تصرف كرده است كه بالاخره تاكنون پيگيري‌هاي دولت نتيجه نداده است.
رئيس‌جمهور در پاسخ به اين سوال كه چرا هميشه ناكامي‌هاي اقتصادي را به گردن مافيا مي‌اندازيم؟ گفت: قبل از سفر به حج عوامل اقتصادي را برشمردم. همچنين در قم هم عوامل را گفتم و برخي اخلال‌گري‌ها را هم اشاره كردم والا كسي نمي‌گويد عامل اصلي مشكلات اقتصادي ما وجود شبكه‌هاي مافياست.

ادامه مذاكرات هسته‌اي
در حالي كه احمدي‌نژاد اعلام كرده بود ديگر فقط آژانس است كه طرف مذاكرات ايران در بحث هسته‌اي خواهد بود، درباره بسته‌هاي پيشنهادي اخير گفت: ما منتظر دريافت بسته هستيم و هر موقع تحويل دادند، وقتي بررسي شد، نظر مي‌دهيم. دوستان ما بسته را به دبيركل سازمان ملل و رئيس شوراي امنيت و خاوير سولانا، رئيس سياست خارجي اتحاديه اروپا و بعضي دوستان مثل روسيه و چين تحويل خواهند داد و احتمالا سوئيس.
وي همچنين با بيان اينكه «ايران هيچ چيز بيشتر از حق قانوني خود نمي‌خواهد» گفت: ايران آماده است با ديگران براي حل مشكلات جهان و رفع نگراني‌ها از سطح جهان و همچنين پيشبرد امور مذاكره، گفت‌وگو و همكاري كند.
 
پاسخ‌هاي كافي درباره لبنان
احمدي‌نژاد در بخش ديگري از اين نشست خبري به سوالاتي درباره لبنان پرداخت و در اين‌باره با رد ادعاهاي آمريكا در خصوص دخالت ايران در امور داخلي بيروت، واكنش تندي به اهانت‌هاي اخير سعودالفيصل، وزير خارجه عربستان به ايران در اين خصوص كه تهران در امور لبنان دخالت مي‌كند، نشان داد و گفت: اميدوارم اين حرف‌ها درست نباشد و از روي عصبانيت مطرح شده باشد، بنابراين ما هم حوصله مي‌كنيم تا عصبانيت ايشان بخوابد، سپس صحبت خواهيم كرد. رئيس‌جمهور با بيان اينكه «اگر سعود الفيصل دلسوز سرزمين‌هاي عربي است جا داشت در چندين ساله اخير تلاش مي‌كرد تا نيروي مشتركي را فراهم كند كه براي سرزمين‌هاي اشغالي فلسطين كه مردم آن روزانه قطعه قطعه مي‌شوند، چاره‌اي انديشيده شود» يادآور شد: ما به احترام ملك عبدالله پاسخ ايشان را نخواهيم داد.

نرخ سود بانكي
وي همچنين درباره تك‌‌رقمي كردن ميزان نرخ سود بانكي گفت: براي بخش مسكن، كشاورزي و صنعت و معدن، دولت 10 درصد سود را تعيين كرده است كه البته براي تشويق بانك‌ها 2 درصد را دولت جداگانه يارانه مي‌دهد. خبرنگاري از رئيس‌جمهور سوال كرد: به عنوان يك شهروند ايراني وضعيت معيشتي مردم را چگونه ارزيابي مي‌كنيد و آيا فكر مي‌كنيد اين وضعيت نسبت به سال‌هاي قبل بهبود يافته است؟ كه احمدي‌نژاد پاسخ داد: الان وضع بهتر شده. قدرت خريد سرانه و قدرت خريد مردم افزايش پيدا كرده است.

Advertisements

Entry filed under: دسته‌بندی نشده.

شهر 19 هكتاري در دست زنان ركوردداران 69 سال جشنواره فيلم كن

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Blog Stats

  • 18,995 hits

بیشترین کلیک شده‌ها

دیدگاه‌های اخیر


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: