دور دنیا

مه 16, 2008 at 6:50 ق.ظ. بیان دیدگاه

تولد نوزاد دوچهره

چندي پيش يك نوزاد دختر با دو صورت در روستايي در شمال هند به دنيا آمد. اين نوزاد داراي دو جفت چشم، دو لب و دو بيني است. اين نوزاد، اولين فرزند يك پدر و مادر جوان هندي است. پدر اين نوزاد، وينود كومار كارگر ساده يك كارخانه نساجي در شمال هند و مادرش سوشما يك زن خانه‌دار است و 23 سال سن دارد.

او مي‌‌گويد: «در دوران بارداري به تغذيه خود اهميت زيادي مي‌‌دادم و تحت رژيم غذايي مناسب بودم. هرگز تصور نمي‌‌كردم چنين نوزادي به دنيا بياورم. وقتي چشمان خود را باز كردم و اين دختر را ديدم، از ناراحتي جيغ كشيدم و بيهوش شدم.»

آنان نام اين دختر را «لالي» گذاشته‌اند.

روستاي سايني‌ سان‌پورا در پنجاه كيلومتري شمال‌غربي دهلي‌نو واقع شده و محل زندگي اين نوزاد است. به محض به دنيا آمدن اين نوزاد، روستاييان و همسايه‌ها براي تماشا به خانه آنان آمده‌اند. پزشكي كه اين نوزاد را به دنيا آورده، مي‌‌گويد: «اين نوزاد از لحاظ جسماني در سلامت كامل به سر مي‌‌برد. او از يك دهان شير مي‌‌خورد و شست دستش را در دهان ديگر مي‌‌كند.»

پدر و مادر اين نوزاد وضعيت مالي مناسبي ندارند و در يك خانه كاهگلي زندگي مي‌‌كنند. آنان از دولت هند خواستار كمك مالي براي نگهداري از اين نوزاد عجيب‌الخلقه شده‌اند.

پزشكان به والدين اين نوزاد اميد داده‌اند كه مي‌‌توانند او را در سن يك الي دو سالگي تحت عمل جراحي قرار دهند و يك دهان، يك بيني و يك جفت چشم او را بردارند و او را تقريبا به صورت يك انسان معمولي درآورند. البته اين عمل بايد با مطالعه انجام شود و نوزاد مرتب تحت آزمايشات پزشكي قرار گيرد.

از سوي ديگر، هندي‌هاي خرافه‌پرست، تولد اين نوزاد را و خوش‌يمني داشتند و معتقدند او نمادي از الهه هند است و براي اين نوزاد هدايا و لباس و پول مي‌‌آورند و برايش نذر مي‌‌كنند به طوري كه هر روزه در حياط خانه والدين اين نوزاد، انبوهي از هدايا جمع مي‌‌شود. حتي بعضي از هندي‌ها در برابر اين نوزاد تعظيم كرده و سجده مي‌‌كنند و از او مي‌‌خواهند كه حاجت‌شان برآورده شود.

البته اين مسئله براي والدين نوزاد بد نشده، زيرا آنان توانسته‌اند از اين طريق پول زيادي براي عمل جراحي «لالي» جمع‌آوري كنند. آنان اميد دارند كه روزي فرزندشان مانند ديگر بچه‌ها قيافه‌اي معمولي داشته باشد؛ با يك جفت چشم، يك بيني و يك دهان.

سفر مرد هشتاد ساله آمريكايي به دور دنيا

بيشتر افرادي كه بازنشسته مي‌شوند ترجيح مي‌دهند زندگي آرامي داشته باشند و به باغباني و يا كتاب خواندن قناعت مي‌كنند، اما يك مرد هشتاد ساله آمريكايي معتقد است بايد از خانه بيرون آمد و در جهان سفر كرد.

به گزارش شبكه خبري بي‌‌.بي.سي اين مرد مسن در هجده سال گذشته با سفر به مناطق مختلف جهان با پاي پياده مشغول بوده است. وي تاكنون به شصت و شش كشور سفر كرده است. وي در دوران كودكي به مطالعه علاقه زيادي داشت و به مسائل جغرافيا علاقه زيادي نشان مي‌‌داد.

وي به افرادي كه بازنشسته مي‌شوند توصيه مي‌كند فقط جلوي تلويزيون ننشينند و وزن اضافه كنند، بلكه از خانه بيرون بيايند و دنيا را ببينند. وي قصد دارد در چهار سال آينده به آمريكاي مركزي و مكزيك سفر كند. او قصد دارد سفرش را حدودا بين سال 2010 و 2012 در تگزاس به پايان برساند.

وي همچنين قصد دارد كتابي درباره ماجراهاي سفرش به رشته تحرير در آورد. او همچنين تصميم دارد پيش از جشن تولد يكصد سالگي‌اش تنيس بياموزد.

گردنبند شكلاتي به بازار آمد

يك طراح هنگ‌كنگي دست به ساخت چند مجسمه و گردنبند منحصر به فرد و ديدني از جنس شكلات زده است.

به گزارش چاينانيوز، اين جوان هنگ‌كنگي گردنبندي به شكل يك اشك بزرگ به رنگ زمرد از شكلات‌هاي فرانسوي ساخته كه در نگاه اول كسي تصور نمي‌كند اين گردنبند از جنس شكلات باشد همچنين برج ايفل را در ابعاد كوچك‌تر و يك جفت كفش پاشنه بلند از شكلات‌هاي كاكائويي و رنگي ساخته و در نمايشگاهي در هنگ‌كنگ به نمايش گذاشته است. قيمت هر يك از مجسمه‌ها از 5 هزار دلار به بالامي‌باشد.

حكايت مرد وسواسي

يك مرد ژاپني وسواسي از ترس دزديده شدن اتومبيلش، آن را در قفسي آهني نگهداري مي‌كند.

به گزارش آساهي يك مرد ژاپني كه بعد از گرفتن وام بانكي موفق به خريد يك اتومبيل شد، از ترس دزديده شدن اتومبيل باارزشش آن را در قفس آهني گذاشت. او هراس دارد كه شبها اتومبيلش در پاركينگ خانه در امان نباشد لذا يك قفس آهني ساخت و اتومبيل را در آن قرار داد و قفل محكم و بزرگي به در آن زد به اين ترتيب با خيال راحت شبها در خانه‌اش مي‌خوابد و نگران دزديده شدن اتومبيلش نيست.

رستوران ناشنواها

رستوراني در قاهره افتتاح شده است كه همه كاركنان آن ناشنوا هستند.به گزارش شبكه تلويزيوني العربيه اين براي نخستين بار است كه در جهان عرب چنين رستوراني راه‌اندازي شده است. هدف از اين اقدام نيز ادغام ناشنوايان در جامعه و كمك به آنها اعلام شده است.رفتار بسيار خوب و صميمانه كاركنان ناشنواي اين رستوران سبب شده كه يكي از رستوران‌هاي پر مشتري در قاهره باشد و به ويژه مشتريان خارجي از آن استقبال كنند.

اخراج بازيكن با گلوله و شليك

يك داور فوتبال در مالزي، در جريان يك مسابقه محلي بعد از اخراج يكي از بازيكنان، براي ساكت كردن بازيكنان خشمگين، گلوله‌اي به سمت آسمان شليك كرد.

وي كه روزها به عنوان پليس مشغول كار است، ظاهرا اسلحه خود را در جريان مسابقه در اتومبيلش حمل مي‌كرده است.اين داور بعد از اين‌كه بازيكنان به تصميم اخراج يكي از هم‌تيمي‌هايشان با عصبانيت واكنش بدي نشان دادند، با عجله به سمت رختكن رفت و اسلحه‌اش را برداشته و به آسمان شليك كرد.با وجود اين، اقدام وي به مذاق روساي او خوش نيامد و راهي بازداشتگاه شد.

خبرگزاري رويترز بعد از اين اتفاق به نقل از يك روزنامه محلي نوشته است: مسئولان در حال بررسي هستند كه آيا اين پليس حق داشته چنين كاري انجام دهد يا خير و اين‌كه چرا وي در حين مسابقه اسلحه‌اش را همراه داشته است.اين در حالي است كه پنج بازيكن هم به دليل ايجاد آشوب بازداشت شده و ممكن است مجازات شوند.

كوچك‌ترين دختر دنيا با يك زندگي عادي

كوتاه‌ترين دختر دنيا با قدي حدود 59 سانتيمتر در هند به زندگي عادي خود مشغول است.

به گزارش دهلي‌نيوز «جايوتي آمگ» پانزده ساله به دليل داشتن نوعي بيماري استخواني به اندازه يك كودك يك الي دو ساله است. جايوتي در يك خانواده متوسط هندي به دنيا آمد. البته او نوزادي نارس بود و زودتر از موعد مقرر پا به عرصه جهان گذاشت، لذا از لحاظ قد و وزن نسبت به ديگر نوزادان كوچك‌تر بود. او قدي حدود بيست سانتيمتر و وزني حدود نهصد گرم داشت كه تحت مراقبت‌هاي پزشكي قرار گرفته و زنده ماند اما به مرور كه سنش بالاتر رفت، رشدش نسبت به ساير همسالان خود بسيار كند بود.در دو سالگي وي را به بيمارستاني در دهلي بردند و تحت آزمايش قرار گرفت. پزشكان اظهار داشتند كه او به بيماري نادري به نام «آكوندرو پلازي» مبتلاست. اين بيماري مربوط به رشد غيرطبيعي استخوان است و كوتاهي قد را به دنبال خواهد داشت.

عليرغم تزريقات هورموني، جايوتي همانطور كوچك باقي ماند تا امروز كه پانزده ساله شده و وزني حدود 25/5 كيلوگرم دارد و قدش از 59 سانتيمتر تجاوز نمي‌‌كند. به اين ترتيب عنوان كوچك‌ترين دختر دنيا را به خود اختصاص داده و به عقيده پزشكان، قد وي شايد تا هجده سالگي فقط يك الي دو ميليمتر رشد داشته باشد.

جالب اينجاست كه جايوتي آمگ دختر بانمك و كوچك هندي از لحاظ فكري با همسن و سالانش تفاوتي ندارد. او به يك مدرسه معمولي در دهلي پايتخت هند مي‌‌رود و ميز و صندلي و وسايل مخصوص خود را دارد و مانند همه بچه‌هاي ديگر درس مي‌‌خواند و نمرات خوبي مي‌‌گيرد و دوستان زيادي دارد كه مرتب با آنها به گردش و پارك مي‌‌رود و در خانه با آنها به درس خواندن و تماشاي تلويزيون مي‌‌پردازد.

او از اين‌كه كوچك است، ناراحت نيست و تفاوتي بين خود و ديگران احساس نمي‌‌كند. حتي عقيده دارد كه زنده بودنش معجزه خداوند بوده و از اين موضوع خوشحال است. زماني كه مردم براي تماشاي وي به خانه‌شان مي‌‌آيند، او با خوشرويي با آنها برخورد مي‌‌كند و با آنان دست مي‌‌دهد. او از زندگي‌اش كمال رضايت را دارد و احساس غرور مي‌‌كند كه سالم است.

جوان‌ترين استاد دانشگاه

«آليا سابور» دختر جوان نوزده‌ساله‌ و از اهالي كشور آمريكاست كه توانسته ركورد تحسين برانگيزي به خود اختصاص دهد. بنابر اخبار رسيده از طرف مسئولين كتاب معتبر و جهاني گينس، خانم سابور جوان‌ترين استاد دانشگاه در طول تاريخ است.سابور در مصاحبه‌‌اي اختصاصي با نشريه Today گفت: دانش، قدرت است به ويژه زماني كه آن را با ديگران قسمت كنيم. او ادامه داد: «من واقعا از تدريس لذت مي‌برم. با اين روش مي‌توان تغييري در اوضاع ايجاد كرد. ديگر فقط اين تو نيستي كه مي‌تواني كاري انجام دهي بلكه افراد بسياري در اين راه همراه تو هستند كه مي‌توانند دنيا را عوض كنند.»هوش سرشار سابور به تازگي كشف نشده است. او فقط هشت ماهه بودكه توانست حرف بزند و در برابر حيرت اطرافيان نوشته‌ها را بخواند. در پنج سالگي دبستان را تمام كرد. در ده سالگي مدرسه را به پايان رساند و قدم به دنياي ناشناخته و كنجكاوبرانگيز دانشگاه گذاشت. وقتي چهارده سال داشت، مدرك كارشناسي خود را در رشته رياضيات از دانشگاه «استوني بروك» گرفت و جوان‌ترين فارغ‌التحصيل زن از آن رشته شد. تحصيلات او در دانشگاه «دركسل» ادامه يافت و توانست مدرك فوق ليسانس و دكتراي خود را در رشته علوم طبيعي و مهندسي اخذ نمايد.

شارژ گوشي‌هاي همراه با يك ليوان آب!

در سال‌هاي اخير شنيدن نام گوشي‌هاي سازگار با طبيعت چندان غريبه نيست اما سامسونگ در طرحي جديد تلفن همراهي را مي‌سازد كه با آب شارژ مي‌شود.به نقل از TechnologyEco، اين شركت كره‌اي مراحل پاياني آخرين مدل تلفن همراه خود را سپري مي‌كند، اين تلفن همراه به جاي اتصال به برق با انداختن در يك ليوان آب شارژ مي‌شود.سامسونگ اعلام كرده كه در ساخت اين تلفن همراه از ميكروفيول‌ها و ژنراتورهاي هيدروژني استفاده كرده است تا براي شارژ كردن گوشي ديگر نيازي به برق نباشد.يونگ سو كه اكنون قائم‌مقام مركز تحقيقات سامسونگ است در اين خصوص گفت: وقتي تلفن روشن مي‌شود از تركيب فلز و آب در آن، گاز هيدروژن حاصل مي‌شود كه اين هيدروژن سلول‌هاي سوخت را در تلفن به كار مي‌اندازد.وي گفت: باطري اين تلفن همراه اكنون مي‌تواند به مدت 10 ساعت تلفن را روشن نگه دارد اما ما به دنبال مدت زمان پشتيباني بيشتري هستيم و تا سال 2010 كه قرار است اين تلفن را وارد بازار ‌كنيم، فكري براي آن خواهيم كرد.

Entry filed under: دسته‌بندی نشده.

خنده‌هاي مرگبار سیم های نانومقیاس

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Blog Stats

  • 18,777 hits

بیشترین کلیک شده‌ها

دیدگاه‌های اخیر


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: