دکوراسیون داخل ساختمان

مه 19, 2008 at 1:45 ب.ظ. بیان دیدگاه

دکوراسیون داخل ساختمان

جدیدا آیا ثغییری در دکوراسیون منزل داده اید ؟

اگر مایل به تغییر و تحول در دکوراسیون منزل هستید اولین تغییر رنگ خانه شماست

همانطور که مطلع هسثید رنگها در زندگی ماشینی امروز نقش بسزایی را ایجاب میکنند

تغییر دکوراسیون همگام با تغییر فصل

      

 

فصل پاییز در راه است. با تغییر فصل، آب وهوا تغییر می کند. حالات و کنش های آدمی نیز دستخوش تغییر می شود.شروع پاییز، یکی از بهترین فصل ها برای تغییر دکوراسیون داخلی خانه ها میباشد. زیرا به قول یکی از طراحان داخلی در این فصل مردم واقعا انرژی میگیرند.

اما آنچه که مسلم است با شروع پاییز و سرد شدن هوا و همچنین بازگشایی مدارس، مردم ساعات بیشتری را در داخل منازل صرف می کنند و رفتن به مسافرت، پیک نیک، و…. بسیار کاهش می یابد. با در نظر گرفتن این مسأله، تغییر دکوراسیون منزل بسیار مناسب و جذاب میباشد.

یکی از بهترین و احتترین مکانهایی که برای شروع تغییر مناسب است وشما وقت  نسبتا زیادی را برای استراحت در شبانه روز در آن صرف می کنید، اتاق خواب است. برای ایجاد تنوع و تغییر در دکوراسیون در اتاق خواب لازم نیست، تمام مبلمان و اثاثیه آن را عوض کنید و مبلمان جدیدی خریداری کنید. و حتی لازم هم نیست که تمام دکوراسیون اتاق خواب را جابجا نمایید. با تغییر دادن جای تخت خواب و در نظر گرفتن مقدار نوری که در پاییز و زمستان به درون اتاق تابیده میشود، شما میتوانید، بهترین مکان تخت خواب را در این فصول بیا بید. با تعویض پرده اتاق خواب و رو تختی میتوانید، چهره اتاق را به گونه ای جذاب و زیبا تنوع بخشید.

رنگهای مناسب که در این فصل میتوانید آنها را بکار ببرید و از لحاظ روانشناسی احساس بهتری داشته باشید، رنگ هایی هستند که در طبیعت و درختان پاییزی می بینید. از جمله این رنگها نارنجی، طلایی، قرمز، قهوه ای، کرم، سبز زیتونی و …. می باشند.

طیف وسیعی از رنگ ها در درختان پاییزی وجود دارند که می توانند برای رنگ مبلمان و فضای داخلی منزل شما استفاده شوند. آنها با حالت و روح فصل به خصوص وقتی که از مصالح و مواد مناسب استفاده شوند ساز گار هستند. البته باید توجه داشت اتاق خواب مکانی با رنگ تند و بافت خشن نیست بلکه مکانی آرام و آرامبخش است، به همین علت توجه به رنگی که مناسب این فضا باشد ضروری به نظر می رسد.

با مواد و مصالح، انواع بافت ها و پارچه ها و یا رنگ هایی که شما برای دکوراسیون خانه تان انتخاب میکنید، می توانید تنوع در دکوراسیون داخلی خانه خود ایجاد کنید. پارچه هایی مانند حریر ومخمل های متنوع، پارچه هایی مناسب فصل پاییز هستند و کتان، چرم بسیار مدرن هستند و برای بهار و تابستان مناسب ترند.

اگر بخواهید پاییز را در خانه خودتان نظاره گر باشید، توجه به رنگ دیوارها، سقف ها، کف ها نیز بسیار تاثیر گذار است. بطور مثال جهت رنگ آمیزی دیوار ها میتوانید، از برگ های درختان پاییزی استفاده کنید  

 ، مقداری برگ جمع آوری کرده آنها با پرس خشک کنید، دیوار را با رنگ زمینه روشن رنگ آمیزی کنید، پس از آن برگهای خشک شده را با چسب کاغذ دیواری با ترکیبی که مطابق سلیقه خودتان است، روی دیوار بچسبانید.

 دیوار اتاق شما حال و هوای پاییزی به خود میگیرد. از این گونه ترفند ها به کمی دقت در طبیعت بسیار میتوان یافت، تا بتوان در آستانه فصلی نو، تغییری در فضای داخلی منزلتان ایجاد شود.

با قرار دادن گلها و شاخه های خشک میتوانید فضای داخل خانه تان را با حال

 

و هوای فصل سازگار کنید. و همینطور با کوسن های رنگارنگ و پوشش لطیف بر روی مبل ها میتوانید، با فصل پاییز سازگاری ایجاد کنید.

با قرار دادن ظرفی از میوه های پاییزی مثل سیب و انار روی میز ناهار خوری و استفاده از رومیزی نرم و لطیف، میتوانید شاهد تغییر فصلی زیبایی در دکوراسیون خانه خود باشید.

بنا براین اگر بخواهید حضور پاییز ، فصل رنگ ها، را در خانه خود حس کنید ، انتخاب مواد و مصالح مناسب، رنگ مناسب و ….. برای دکوراسیون منزل ضروری به نظر می رسد. با صرف کمی وقت و هزینه می توانید فصول به استقبال فصول پاییز و زمستان بروید .

پس با انجام تغییراتی کم هزینه و صرفا دقت در تغییر و حالت فصلی که در پیش روی داریم ، میتوانید دکوراسیون داخلی خانه تان را مطابق روح فصل پاییز و سلیقه شخصی خود تغییر داده و از ساعاتی که در این فصول سرد در منزل بسر میبرید، لذت بیشتری ببرید.

خانه اى بدون استرس

با توجه به انبوه عوامل استرس زا در فضاهاى بيرون از خانه شامل كوچه و بازار، محيط كار و غيره مى بايست لااقل به دنبال ايجاد فضايى آرام و دور از فشارهاى روحى و روانى در محيط خانه باشيم تا هم تاثيرات منفى ناشى از آن عوامل بر روى روحيه ما با آرامش داخل خانه خنثى شود و هم ذخيره اى از انرژى مثبت براى رويارويى با روز پراسترس ديگرى فراهم شود. هنگامى كه موضوع ايجاد چنين فضايى در داخل خانه مطرح مى شود همواره تنها نحوه برخورد ميان اعضاى خانواده و ارتباطات آنها با يكديگر مورد توجه قرار مى گيرد حال آنكه اگرچه اينها جزء مهمترين و اصلى ترين عوامل تاثيرگذار بر روى روحيه افراد به حساب مى  آيند ولى در كنار آنها نقش شرايط فيزيكى محيط را نيز نمى توان ناچيز شمرد.
در يك فضا عوامل مختلفى همچون رنگ، نور، لوازم موجود، تعداد و نحوه چيدمان آنها و بسيارى موارد ديگر وجود دارند كه بر روى روحيه افراد خانواده تاثير مستقيمى مى گذارند. در نتيجه با قصد ايجاد خانه اى بدون استرس مى بايست همه اين موارد و تاثيرات ناشى از آنها به صورت كامل مورد توجه قرار گيرند كه در اينجا به تك تك آنها به صورت گذرا خواهيم پرداخت.
رنگ: از آنجا كه هر يك از رنگ ها تاثير خاصى را بر روى روح و روان ما مى گذارند. هنگام انتخاب رنگى براى يك فضا به نوع كاربرد آن محيط، خصوصيات افراد ساكن و همچنين تاثيرات ناشى از آن بسيار توجه كنيد. از ميان رنگ ها معمولاً رنگ هاى سرد آرامبخش تر از رنگ هاى گرم هستند ولى تاثير شادى آفرينى و انرژى بخش رنگ هاى گرم نيز از جايگاه ويژه اى براى دورى از استرس برخوردار است.
نور: براى فضاى خانه تان نور كافى در نظر بگيريد. ميزان نور و همچنين كيفيت آن تاثير مستقيمى بر روى جسم و روح انسان مى گذارد. معمولاً افرادى كه در نور كم زندگى و كار مى كنند، انسان هاى افسرده و پريشانى هستند حال آنكه نور زياد به خصوص بهره مندى از نور خورشيد، انرژى مضاعفى را ايجاد كرده و خمودگى و كسلى را از بين مى برد.
از آنجا كه نورها نيز رنگ دارند، همان تاثيرات رنگ مورد نظر را به همراه خواهند داشت لذا در انتخاب منابع نورزا براى فضاى خانه تان توجه بيشترى كنيد. به عنوان مثال انتخاب نور سفيد حاصل از لامپ مهتابى به تنهايى فضاى دلگير و افسرده كننده را سبب مى شود ولى اگر با نور زرد جايگزين شده و يا لااقل تلفيق شود، چنين نتايجى را نخواهد داشت.
لوازم دكوراسيونى: لوازم دكوراسيونى و كاربردى خانه از چند جنبه بر روى روح و جسم افراد خانواده تاثير مى گذارند:
۱ _ فرم و مدل: هنگامى كه به قصد خريد يكى از لوازم دكوراسيونى و كاربردى مانند مبلمان، صندلى، تختخواب، ميز پذيرايى، ميز غذاخورى و غيره به فروشگاه هاى مربوطه مراجعه مى كنيد، بيش از شرايط ظاهرى آن و جنبه زيبايى شناسى، به نحوه كاربرد و تامين راحتى و آرامش مورد نيازتان اهميت دهيد. خستگى جسم و تنش هاى روح، پس از برگشت به خانه، با نشستن بر روى مبلى هرچند زيبا و گران قيمت ولى نامناسب، اگرچه ديگر تسهيلات لازم فراهم شده باشد، از بين نخواهد رفت.
۲ _ نحوه چيدمان: به طور قطع شما نيز تجربه ورود به فضايى پر از لوازم دكوراسيونى و كاربردى و همچنين خرده ريزهاى تزئينى را در مكانى نامتناسب به لحاظ وسعت آن هم با اين انبوه لوازم داشته ايد، در چنين محيطى اگرچه نهايت سعى بر انتخاب بهترين و زيباترين لوازم شده است ولى ميزان تراكم آنها در محيط، سبب ايجاد كلافگى و ناآرامى در شما خواهد شد. در خانه بدون استرس مى بايست فضاى كافى براى حركت هاى آزاد و راحت افراد خانواده با هر نوع وضعيت جسمانى فراهم شود.
لازمه اين مسئله حفظ فضاى خالى در ميان لوازم و همچنين در نظر گرفتن مسيرهاى پرتردد است.
– گل و گياه: در خانه بدون استرس گل ها و گياهان طبيعى بسيارى را مى بينيد. حضور طبيعت در فضاى خانه به همراه شادابى و لطافت بى مثالش، عامل مهمى براى ايجاد آرامش و دورى از اضطراب و ناراحتى هاى روحى است.
– تابش نور و جريان هوا: در چنين خانه هايى، تعداد پنجره  ها زياد بوده و امكان ورود نور خورشيد به داخل و همچنين جريان هواى تازه به خصوص در فصل بهار بسيار وجود دارد.
– صدا: از آنجا كه وجود سروصداهاى ناهنجار بيرونى سبب سلب آسايش و حتى ايجاد استرس مى شود، فراهم كردن تمهيداتى براى جلوگيرى از ورود آنها از طريق پنجره ها، ديوارها و سقف الزامى است. در ضمن در خانه بدون استرس، مى بايست هرگونه صداى ناراحت كننده از بين برود. به عنوان مثال به جيرجير درهاى اتاق ها و يا كمدها هنگام باز و بسته شدن، صداى ناهنجار حاصل از درست كار نكردن هواكش  ها و يا موتور يخچال و فريزر و موارد ديگرى مانند اينها كه ممكن است در هر مكان با توجه به موقعيت آن وجود داشته باشد مى توان اشاره كرد. به اين ترتيب با حذف كليه صداهاى آزاردهنده در حد امكان، صداهاى گوش نواز و روحيه بخش را جايگزين كنيد.
گوش دادن به موسيقى هنگام استراحت و همچنين صرف وعده هاى غذايى راهكار ديگرى براى ايجاد آرامش است.
– دماى هوا: مناسب بودن درجه هواى موجود در خانه در كليه فصول سال، از جمله مشخصات يك خانه بدون استرس است    ازبیرتک.
 

در آشپزخانه هم ابتكار به خرج دهيد

استفاده از نكات ساده و شايد در ظاهر
كم ارزش مي‌تواند شرايط بهتر و مساعدتري را براي استفاده از لوازم و مواد غذايي مختلف به هنگام حضور در آن برايتان ايجاد كند. به‌خاطر داشته باشيد اگر در مخزن نگهداري برنج چند حبه سير قرار دهيد، ديگر اثري از حشرات موذي در آن نخواهيد ديد. اگر كشكي كه در اختيار داريد شور است، حدود 4 ليوان آب به آن اضافه كنيد و پس از نيم ساعت آب افزوده شده را كه روي آن جمع شده است، جمع‌آوري كنيد. اين آب شوري اضافي كشك را مي‌گيرد. اگر مي‌خواهيد آرد برنج را براي مدتي طولاني نگهداري كنيد، آن را در پوششي پلي‌اتيلني قرار داده و در يخچال بگذاريد. امتحان كنيد، ضرر ندارد! پيش از آب پز كردن سيب‌زميني در آب جوش كمي ‌سركه به آن بيفزاييد. طعم عالي پيدا مي‌كند   از بیرتک.

Advertisements

Entry filed under: دسته‌بندی نشده.

براي زيباتر كردن دكوراسيون منزل از چه رنگهايي استفاده كنيم؟ تغییر دکوراسیون منزل

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Blog Stats

  • 18,995 hits

بیشترین کلیک شده‌ها

دیدگاه‌های اخیر


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: